oficiální stránky internetového rádia zaměřeného výhradně na neprofesionální hudební scénu

Říjen 2006

TRAMPOTY

24. října 2006 v 23:38 KDO JE KDO
napsáno 2004
Sdružení svůj vznik datuje na srpen 1975, kdy k jedné base drnkalo pět kytar. Časem se přidalo více nástrojů i název "Western Express", který byl potom jaksi na doporučení OV SSM změněn. Tuláci, ale těch bylo víc a tak během jedné zkoušky padl název TRAMPOTY. Skupina začala objíždět potlachy, přehlídky, okresní a oblastní kola Porty. Vlastní písničky přinášely i úspěchy. Horní Jelení, Jizerská nota, Posázavský kandík. Trampská tématika a legrace. Postupem času ke kytaře, banju, houslím a kontrabasu přibyla harmonika a bicí. Koncerty, doplněné o divadelní představení byly stále častější a lidé odcházeli spokojeni. Malé divadlo v Kolíně zažilo každou premiéru. "Trampoty v televizi" "Stenly Houslista" "Sněhurka a sedm malejch" "Trampoty v době kamenné" To jsou jen některé z názvů. Skupina Trampoty stála u zrodu Kutnohorské Kocábky a posléze je tu první ročník vlastní přehlídky "Červenopečecká Pecka" Pravidelně se koná vždy poslední pátek v červnu. A hraní přibývá. Hlavně countrybály. Vlastních písniček je stále víc a některé se stávají hity. (Komančové, Bílej, Zlatá horečka) K dvacátému pátému výročí založení natočila skupina CD s názvem "Střední dolet". Obsahuje 18 vlastních skladeb a některé z nich občas zazní na rádiu Presston, či Countryrádiu. Pravidelně zajíždějí do Holandska, kde už mají své posluchače.
aktualizace 2005
Čas plyne mezi zkoušením a country bály, vznikají nové písně a blíží se třicáté výročí kapely ke kterému chystáme nové CD Střední dolet II. Máme připraveno třináct vlastních věcí a točíme opět na Seči. Smůla se však lepí na paty celé kapele. Nejdříve počítač schroustal podstatnou část již natočené desky, potom si Milan neodborně hrál s cirkulárkou a tak na poslední chvíli stíháme dolisovat a zabalit CD, aby naše dílko mohlo k příznivcům při oslavách. CD pokřtila Petra Černocká a polévala naším oblíbeným pitím - zelenou. Přišla velká spousta lidí a byli skvělí. Přibyl nám jeden ženský hlas - Mišule /Michaela Váchová/. Ještě pořád nás to baví. Zkusili jsme zajet do Polska na soutěžní hudební přehlídku (kvalifikaci na velký festival k Mazurským jezerům) a zadařilo se. Pár nových písniček je hotových a zpěvačka se také docela zabydlela. Dá se říci, že nebýt občasných křížení termínů různých akcí, tak je docela pohoda.
TOPlist
NAVRCHOLU.cz

EFFECT

12. října 2006 v 17:57 KDO JE KDO
Effect je funk-pop-mírně jazzová kapela z Východočeského Trutnova. Na alternativní hudební scéně zatím ještě bloudíme. Ve složení kytara, basa, bicí hrajeme rok a něco málo.

Basa: Václav Balint - absolvent trutnovského gymnázia, nyní student VŠ Mezinárodní vztahy v Praze. 6 let docházel do Lidušky k Tomáši Katchnerovi obor baskytara. Multi instrumentalista. Samouk na klasickou akustickou kytaru. Bývalý člen ZUŠ sboru Haas Band.

Bicí: Miloš Srna - student střední stavařské školy. Žák Miroslava Dewata - bicí. Bývalý člen ZUŠ sboru Haas Band.

Kytara: Jan Novák - absolvent trutnovského gymnázia, nyní student VŠ v Pardubicích. Marketing, management a logistika v dopravě. 5 let docházel do Lidušky na klavír k profesorce Heriánové. Později žák soukromého učitele. 2 roky klavír u paní Lídy Homolové. Kytarový samouk a multiinstrumentalista.

Zpěv: Vašek a Honza

Texty: Výhradně vlastní tvorba

Největší důraz klademe na melodičnost a na hlavně ne moc složitý věci, protože v jednoduchosti, jak je známo, je krása.
Experimenty a hlavně sranda, to je naše!!!
TOPlist
NAVRCHOLU.cz

TRILOBEAT

12. října 2006 v 17:45 KDO JE KDO
Trilobeat hraje vlastní tvorbu. Žánr kolísá mezi rockem, funkem, blues a rapem: široký záběr, těžko vystihnout. Ozdobou skupiny je bubeník Sergei Semeykin, lamač dívčích srdcí a paličkový ekvilibrista. Ten byl také na počátku roku 2000 impulsem pro sestavení skupiny. Zbylí tři hráči jsou zkušenými instrumentalisty z jiných skupin (Jablkoň, Šraml Band, Odnoge, Kokochod...). Trilobeat od svého vzniku natočili šestipísňové demo Vnitřní informace, odehrál asi dvacet koncertů (Rock Café, Prosek, Výstaviště, Červený Vrch, Louny, Most, Kladno, Slaný, Chrudim...) a s pomocí firmy Signum2000 Slaný uvedl do provozu i svoji homepage, kde je možno získat bližší informace včetně profilů hudebníků, mp3, textů písní, chatu a mnoho dalšího. O skupině se psalo v regionálním tisku (Slánské listy, Kladenský deník) a v MF Dnes. Trilobeat zasílá na dobírku 120 Kč svoje demo, které bylo recenzováno v časopisech Big Bang a Rock&Pop. Skupina je vybavena vlastním zvukovým aparátem pro ozvučení menších klubů nebo barů.
TOPlist
NAVRCHOLU.cz