oficiální stránky internetového rádia zaměřeného výhradně na neprofesionální hudební scénu

ALBIGENS

13. prosince 2006 v 23:42 |  KDO JE KDO
ALBIGENS - Můžete čekat hodně temperamentní a zdivočelou taneční muziku, ve které jsou stopy středověku, gigbítu, hip-hopu, rámusu, renesančního motetu, industriálu, techna i lecčehos jiného, co se nám právě hodilo do krámu. Jste-li milovníkem kteréhokoli z uvedených stylů, nebojte, určitě ho sami nepoznáte. Zatím tomu proto říkáme postmodern-beat nebo zkráceně post-beat. Taneční hudba přes hranice stylů a časů. Postmoderní je i naše nástrojové obsazení: Tomáš Houška - loutna, zpěv, nervy, samplery a synťáky; Hanka Kašparová - šalmaje, flétny, chalumeau; Eva Čapková - zpěv, čelo, fidula, uši, vlasy, klávesy; David Kolovratník - bubny, bicí samplery, plástve, úly, poklice, hrnce; Jakub Spilka - basa.
Nehrajeme středověk a nehrajeme ani rock. I když jsme jimi poznamenáni. Už vůbec se vás nebudeme ani snažit přesvědčovat, že hrajeme autentický středověk. Poslední opravdoví interpreti středověké hudby totiž zemřeli tiše a v zapomnění tak asi před 500 lety. Můžeme vám naopak zaručit, že tak, jak staré písničky hrajeme my, tak nikdy předtím nezněly. Cokoli kdykoli zahrajeme tak, jak se nám zlíbí, autoři už jsou vesměs naštěstí mrtví, tak na nás nepustí psy.
Mlžné, nejasné a zmatené počátky kapely sahají někam do léta 2004, kdy se Tomáš s Jakubem a Davidem dohodli, že něco tak praštěného spolu zkusí hrát. Pak následovalo několik měsíců hledání zkušebny, dalších spoluhráčů, cesta do Japonska a další zdržení, až se někdy v říjnu - listopadu přidala Hanka a párkrát jsme střídavě zkušeli v pankovém hnízdě na Strahově a párkrát u Davida doma (ještě že hraje na plástve). Po menší Davidově pauze jsme dalších několik měsíců hledali náhradního bubeníka až jsme našli Evu - a když to David zjistil, tak se do kapely vrátil a konečně jsme začali něco dělat vážně. To bylo někdy kolem velikonoc 2005. Teď už budou jenom následovat vyprodané stadiony (Strahov bojkotujem, tam hrajou Medvědi), smlouvy s gramofonovými společnostmi, světová turné a davy šílících fanoušků. Koneckonců, proč ne, někdo to dělat musí a my se za to nestydíme.
Naše oblíbená barva: Na té se neshodnem, někomu víc chutnají nitrolaky, jinému epoxydy, to je zkrátka věc názoru.
Naše vzory: Tam je to naopak zcela jasné - máme rádi pestrobarevné s kytičkama. I když takový Michal David na růžovo... nebo kapr na černo...
Co rádi posloucháme: Něžné a uklidňující ambientní šustění papírových bankovek, nejraději usínáme při hlubokém šustotu, který vydávají velké bankovky vyšších nominálních hodnot. (Nechcete nám nějaké poslat? Uvedli bychom vás mezi svými sponzory ...)
Co nejraději pijeme: Vzdor proklamaci, že nejlepší je červené chateau le Baux ročník 97, pijem i mladší ročníky. Nejčastěji je to ale kupodivu pivo, tím se zásadně lišíme od všech ostatních českých muzikantů. Někteří členové kapely ho proto míchají 1:1 s Becherovkou.
A kde nás můžete živě vidět a slyšet? Máme samozřejmě nabitý program, světová turné, nahrávací studia, audience u namazaných hlav a tak. Umíte si to představit. Najít si v tom shonu chvilku na hraní v české kotlině není proto snadné, ale přece... rozhodně přijďte na některý z našich příštích koncertů.
TOPlist
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | 23. září 2009 v 9:04 | Reagovat

Kdo tuhle slátaninu psal?

2 Janka Janka | 10. ledna 2010 v 17:35 | Reagovat

Někdo říká slátanina, jiný (inteligentní)
humor. Ale není zas tak důležité, co píšou, ale co hrajou...

3 agiqiwpfuseje agiqiwpfuseje | E-mail | 30. července 2018 v 18:45 | Reagovat

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama