oficiální stránky internetového rádia zaměřeného výhradně na neprofesionální hudební scénu

DIVADLO

13. prosince 2006 v 23:55 |  KDO JE KDO
DIVADLO
1998
Na základech činoherního souboru BAF Hostinné vykristalizuje skupina lidí, kterou lze považovat za základ kapely DIVADLO. První sestava představuje v hudebním pořadu HUDBA LÉČÍ I. písničky z vlastních divadelních her. Do rozjíždějícího hudebního tělesa je ke spolupráci přizván Milan Jirout a Adam Jánošík. Elektrická kytara a bicí dávají kapele rockovější zvuk. DIVADLO připravuje a úspěšně prezentuje hudební pořad HUDBA LÉČÍ II. a chystá se na nadcházející festivalovou sezónu.

1999
V podstatě první festivalová sezóna je velmi úspěšnou. Kapela hraje na Broumovské kytaře, Zahradě, Folkové Růži, Okolo Třeboně, Košumberku a řadě menších festiválků. Koncem roku DIVADLO začíná nahrávat první písně alba ZEMĚ.

2000
Kapela ve třináctičlenné(!) sestavě navazuje na úspěchy z minulého roku a prezentuje album ZEMĚ, na kterém je devět písní. Některé z nich jsou i z muzikálu "Posel dobrých zpráv", připravovaného ve spolupráci s činoherní sekcí. Z kapely odchází Adam Jánošík do pardubických Ready Kirken a na jeho pozici nastupuje Tomáš Morávek. Zároveň je provedena minimalizace souboru z třinácti členů na devět. Pořadatelé a především zvukaři to vítají, celkový zvuk to však poněkud ochuzuje. Nakonec si po lehké úpravě aranží všichni zvykají a jede se dál..

2001
Muzikál "Posel dobrých zpráv" nakonec nebyl uveden. Realizace bohužel narazila na technickou bariéru, kterou se nepodařilo kvůli nedostatku finančních prostředků vyřešit. Muzikál je proto odložen ad acta. Kapela pokračuje v úspěšné koncertní činnosti.

2002
Po vcelku úspěšné sezóně odchází do Prahy za prací i srdcem Petr Brousil, DIVADLO koncem roku pozastavuje činnost.

2005
Po takřka tříleté přestávce se Milan, Petr a Luděk domlouvají na nahrání alba, které by bylo vlastně shrnutím koncertního repertoáru.
První nadšení se z hospody přenáší do zkušebny a do obyváků, kde začíná postupně vznikat prozatím poslední deska.
Z někdejší sestavy je ke spolupráci vyzvána Jana Paděrová (dříve Bažantová), Jitka Vítová a Eva Loudová.

2006
Celé jaro DIVADLO usilovně pracuje na nahrávce. Album PO POTOPĚ je výsledkem téměř půlročního úsilí. Světlo světa spatřuje v červnu roku 2006.
Díky studiové práci se kapela opět hráčsky stmeluje a začíná rozjíždět i další spolupráci na koncertním programu pro sezonu 2006 - 2007.
Do kapely přichází mladá krev v osobě Zbyška Dvořáka (basa) a Matěje Hanče (bicí).
TOPlist
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama