oficiální stránky internetového rádia zaměřeného výhradně na neprofesionální hudební scénu

QWIL

24. února 2007 v 14:47 |  KDO JE KDO
Skupina QWIL vznikla v roce 2004 z lidí, kteří se již hudbě předtím věnovali na úrovni regionálních kapel. Skupina hraje vlastní písničky, na kterých se podílejí zejména Kořen a Miras hudbou a Petra a Kořen texty. Obecně ale na konečné tváři písničky pracují společnou měrou všichni.
Každý ze členů má jiný okruh hudby, kterou poslouchá a tak dochází k mísení různých vlivů. Obecně se dá říci, že tvorba skupiny vychází z jednoduchosti a z punkových kořenů, které jsou postupně obohaceny dle instrumentálních možností jednotlivých členů. Skupina nechce napodobovat žádný konkrétní vzor a více méně tvoří a hraje sobě pro radost.
Skupina Qwil vystupuje na různých akcích. Od soukromých párty po klubové scény a pokud má možnost, účastní se i festivalů. Vystupovala například na benefičním Binič Festu v Nymburce nebo Hogo Fogo Festu v Lysé nad Labem.
V prosinci 2004 skupina nahrála v kolínském studiu Sklep Ládi Douska CD se šesti písničkami nazvané "Kořen & Petra Qwil". V květnu 2006 potom v rámci sbírání zkušenosti s jiným postupem nahrávání navštívila studio Všechlapy, kde u Honzy Vávry natočila CD s jedenácti písničkami nazvané "To se stává",
Sestava kapely Qwil:
Petra - zpěv
Kořen - kytara, zpěv (Michal Kořínek)
Miras - basová katyra, zpěv
Alesh - bicí
TOPlist
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama