oficiální stránky internetového rádia zaměřeného výhradně na neprofesionální hudební scénu

SINGLE MALT

24. února 2007 v 14:35 |  KDO JE KDO
SINGLE MALT
Začátky naší, v té době ještě bezejmenné, kapely sahají do jara roku 2000 - posledního to roku 20. století. Prvotním impulsem byla moje a Alešova chuť zahrát si blues rock a různé jeho odnože všemi směry (vyjma techna a dance). Znali jsme se z jedné nejmenované kapely, ze které Aleš odešel pro jinonázorové chápání prezentace hudby, ostatně ze stejného důvodu časem opuštím tento soplek i já (nebo jsem byl odejit?).
Pátráním po spoluhráči na basové struny padla volba na mého dávného spoluhráče z mohelnické formace Ajeto, bohužel jeho účinkování mělo trvání pouze jednu zkoušku (měl jiné priority - těžko říct, jak by to bylo mohlo dopadnout). A tak začalo nové hledání, které trvalo asi 10 vteřin - Aleš si vzpoměl na účinkování v olomouckém bandu Blues Angels, kde byl v rytmické sekci po boku Mirka - vytočili jsme číslo, ozvalo se "Haló" ... a posléze "Jo, proč ne" a bylo to. Tak začala první - hledající - éra bandu.
Dlužno podotknout, že v této éře mají své místo i klávesák Jarda Kuba, který opustil řady po zjištění, že z časových důvodů nestíhá nasazené tempo a legendární mohelnický kytarista laďa Kohoutek, která zase usoudil, že bude pro něj prospěšnější věnovat se svým projektům naplno. Když jsem zjistil, že jsem totálně zapoměl myslet a hrát hlavou (když už začala hlava chápat zaostávaly prsty) a Aleš na tom nebyl o moc líp, rozhodli jsme se, že se začneme učit na klasicích. Vybrali jsme si to nejlepší - Jimi Hendrixe, Stevie Ray Vaughan, Cream, Tinsley Elis ...
2001
Trvalo to cca jeden rok, než se to dalo poslouchat. Toto období je zaznamenáno na našem "Prvním neoficiálním demáčku", jmenoval se Happy Amsterodam - One Version a byl spáchán na jaře roku 2001 v palonínském KD. Léto 2001 je pro kapelu ve znamení usilovné práce na tvorbě autorského repertoáru a hlavně jsme konečně dořešili otázku názvu kapely. Od toho času si říláme SINGLE MALT. A začíná další éra - éra Single Maltu.
2002
Při tvorbě muziky používáme převážně moje texty (nicméně dva jsme si vypůjčili od Františka Gellnera a jeden nám byl věnován Petrem Kubíčkem). Časem se nám podařilo stvořit osmn kousků. Ty jsou zachyceny na pracovní verzi CD s názvem Live in Stomi. Jak název napovídá, snímek byl pořízen v areálu zmíněné firmy za přispění stejných lidí jako první demáček, s tím rozdílem, že jako nahrávací zařízení byl použit MD Sony a ne PC jako v Paloníně, což mělo pozitivní vliv na dynamiku nahrávky. Na základě tohoto materiálu pak vznikl "První oficiální demáček", který byl pořízen na Malé scéně KD Mohelnice ve dnech 3.-4.8.2002.
2003
V tomto roce koncertujeme a pomalu dáváme dohromady další materiál. Koncem roku jsme začali znovu spolupracovat s Jardou Kubou na postu klávesáka. Vyvrcholením roku je bezesporu účast na Mohelnice Music Night 12.12.2003.
2004
V tomto roce jsme kromě koncertů natočili malé "promo-demo" v Králíkách. A pak už jen hraní a zkoušení a hraní a ... občas si zahrajem s velikány českého bigbítu - třeba s Mišíkem & ETC, Krausbery ....
TOPlist
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 grytcmtiqrx grytcmtiqrx | E-mail | Web | 23. května 2009 v 18:42 | Reagovat

R1vpA8  <a href="http://kyxkzntftcis.com/">kyxkzntftcis</a>, [url=http://nxsgtdxufykh.com/]nxsgtdxufykh[/url], [link=http://lktmqilkjqkz.com/]lktmqilkjqkz[/link], http://bzygegfqcyaz.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama