oficiální stránky internetového rádia zaměřeného výhradně na neprofesionální hudební scénu

PORT ROYAL

15. srpna 2007 v 23:07 |  KDO JE KDO
Začátkem se dá označit rok 1994, kdy kapelu PORT ROYAL zakládají tří kamarádi z Votic a okolí se stejným pohledem na věc. Příbírají čtvrtého kámoše na místo zpěváka. Začíná se zkoušet a hledá se bubeník. Po vystřídání dvou bubeníků se uskuteční prvních pár vystoupení po boku známějších regionálních kapel. Hrají se jak převzaté věci tak hlavně věci vlastní. Kapela hraje v klasické sestavě dvou kytar, basy, bicí a zpěv. Za vzory považují tvorbu kapel jako je METALLICA,MANOWAR, IRON MAIDEN, RUNNING WILD, RAGE, BLIND GUARDIAN, ACCEPT atd. Z domácí scény je to především ARAKAIN.
K první personální změně dochází na místě zpěváka. Martina S. střídá Vašek K., který však po necelém roce využívá možnosti přejít do známé regionální metalové kapely. V tuto dobu dochází i k odchodu jednoho ze zakládajících členů a odchází na basu hrající Standa T.Trvá další rok než se podaří sehnat náhradu. V roce 1998 přichází náhrada v podobě velmi mladého Petra Z. na post basisty a druhého zpěvu. Zpěvu se ujímá kytarista Viktor Š. Kapela hrající ve čtyřčleném obsazení odehraje několik povedených vystoupeních v roli předskokana sedlčanské Sáry. Dále pak předskakuje např. před XIII Stoletím, PREMIÉREM, Kiss revival, Judas Priest revival atd. a dělá společná vystoupení s místními kapelami.
Po dvou letech se objevují neshody s basákem Petrem Z. a ten po vzájemné dohodě kapelu opouští. Kapela nikoho nehledá pouze přestaví písničky na jednu kytaru. Basovou kytaru začne hrát Viktor Š a kapela pokračuje ve tříčleném obsazení. Odehraje i pár menších letních festivalů (Milevsko, Beroun, Vysoký Chlumec).
V roce 2001 dochází ke změně na postu bubeníka a za bicí usedá zkušený Jarda K. Kapela se rozhodne přibrat ještě jednu posilu a na klávesové nástroje přichází hrát Markéta B. Po odehrání pár vystoupení kapela odchází nahrát první demo CD "Tvář" 2003. V tomto složení tj. Viktor Š. - basa, zpěv; Petr K. - kytara; Markéta B. - klávesy, zpěv a Jarda K. - bicí, zpěv.
Rok po nahrání CD (2004) odchází z vlastní vůle druhý zakládající členk Viktor Š. a kapela v podstatě rok neexistuje. Kapelu stíhá i další rána v podobě ztráty zkušebny. V roce 2005 přichází rošáda na místě bubeníka a do kapely přicházíRoman Z. současný bubeník Jarda přebírá čtyři struny a zpěv. Tato sestava téměř po roce a půl předskočí poprvé skupině ŠKWOR. Pak následuje několik samostatných vystoupeních po boku místních kapel. Na psaní nového materiálu se podílí všichni členové. Skupina se připravuje na nahrání druhého CD.
V dnešní době skupina hraje ve složení:
Jarda Kmoch - basa, zpěv
Petr Krampera - kytara
Markéta Bušková - klávesy, zpěv
Roman Zoul - bicí nástroje, zpěv
TOPlist
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama